TARPTAUTINĖ AKVARELĖS clomid online BIENALĖ
„BALTIJOS TILTAI. Kryptys ir iššūkiai
Kaunas, 2016

6-osios tarptautinės akvarelės bienalės „Baltijos tiltai“ tema (koncepcija) – KRYPTYS buy propecia online IR IŠŠŪKAI.

Kiekvienas žmogus bene kasdien susiduria su iššūkiais ir renkasi būdus, kelius ir priemones kaip rasti problemų sprendimus. Menininkai tai jaučia ypač gerai, nes pasirinkimas tarp vidinio balso ir žiūrovų nuotaikų juos lydi kiekvieną akimirką. Apie pasirinkimus (kryptys) ir problemas (iššūkius) šiemet kalbėsime ir tarptautinės akvarelės bienalės kontekste, nes kūrybinis akvarelės laukas jau kuris laikas išgyvena sudėtingus permainų etapus. Akvarelė – sena ir sudėtinga technika. Jos istorija ir raida kupina pakilimų ir kryčių. Privalomas aristokratų mokslų dalykas arba laisvalaikio pramoga, naujų meno krypčių pradžia arba eskizų štrichai kelioniniuose albumuose – visa tai gali būti (ir yra) sakoma apie akvarelę. Nostalgiškai romantiški senų atvirukų peizažai arba šiuolaikiška, apgalvota, abstrakti tapyba – tai taip pat apie akvarelę. Ir štai tie menininko pasirinkimai – tradicija ir nusistovėję klasikinės mokyklos rėmai ar drąsi saviraiška abstrakčiais potėpiais netradiciniuose formatuose, naudojant vieną iš seniausių tapybos priemonių – vandenį ir pigmentą. Štai tos kryptys ir iššūkiai su kuriais susipažinsime šiemetinės bienalės renginiuose ir akvarelės kūriniuose.

Tarptautinė akvarelės bienalė „Baltijos buy levitra online tiltai“ – tai kas dvejus metus rengiama tarptautinė atrankinė-konkursinė paroda ir ją lydintys renginiai: personalinės ir grupinės parodos, konferencija, meistriškumo pamokos, diskusijos ir t.t. Paprastai dalyvauja visų aplink Baltijos jūrą išsidėsčiusių valstybių (Lietuvos, Latvijos, Estijos, Danijos, Švedijos, Suomijos, Lenkijos, Vokietijos, Rusijos ir kitų, Šiaurės šalių regionui priskiriamų  šalių – Norvegijos, Islandijos, Alandų ir Farerų salų ir kt.) dailininkai-akvarelininkai ir kiti profesionalūs menininkai, pateikiantys akvarele sukurtus darbus arba konceptualiai sąsajas su akvarele pristatantys menininkai. Atrankinei-konkursinei parodai pateiktus darbus vertina tarptautinė žiuri. Iš žiuri atrinktų autorių kūrinių suformuota kolekcija paprastai eksponuojama Kauno paveikslų galerijoje.

Siekiame plėtoti ankstesnių bienalių metu (nuo 2006 m.) pradėtas gvildenti temas apie akvarelės šiuolaikiškumą, galimybes būti aktualia raiškos priemone, atitinkančia šiuolaikinės kūrybos principus ir atliepiančią aktualaus gyvenimo impulsams. Per visą bienalės organizavimo laikotarpį daug dėmesio skiriama keletui svarbių momentų: profesionalumui ir aukštam meistriškumui, aktualumui ir šiuolaikiškumui, naujovėms ir už tradicijų rėmų išeinančioms akvarelės panaudojimo galimybėms. Siekiama parodyti, kad akvarelė, kuri yra labai sena ir sudėtinga technika, gali būti naudojama šiuolaikiškai ir yra lygiavertė su kitomis tapybos priemonėmis. Vis dėl to kyla diskusijų dėl akvarelės „grynumo“, jos paskirties, siužetų pasirinkimo ir kt. Apie tai diskutuoja įvairių šalių akvarelininkai, vyksta konferencijos ir paskaitos ir Norvegijoje, Vokietijoje, ir Latvijoje, Estijoje, žinoma, ir tarp Lietuvos akvarelininkų. Todėl 6-oji tarptautinė akvarelės bienalė ir bus skirta aptarti šiuolaikinės akvarelės kryptis ir iššūkius.

Menininkai kviečiami teikti paraiškas atrankinei konkursinei parodai pasirenkant atstovaujamą kryptį – moderni (šiuolaikinė) ar klasikinė (tradicinė) akvarelė ir pagal priemonių naudojimą ir pagal siužetus. Atrankinei konkursinei parodai pateikti darbai bus vertinami dviejuose  pogrupiuose – griežtai klasikinei akvarelei clomid online atstovaujantys profesionalai ir modernių raiškos priemonių ieškantys šiuolaikiniai akvarelininkai. Taip pat bus atsižvelgiama į vaizduojamus siužetus, naudojamą popieriaus formatą, kitas darbuose pritaikomas raiškos priemones. Iš atrinktų geriausių kūrinių bus sukurtą ekspozicija, apžvelgianti šiuolaikinės akvarelės kryptis – viena ekspozicijos dalis leis pažinti geriausius tarptautiniu mastu akvarelininkus, kuriančius klasikinio siužeto akvareles (peizažas, portretas, urbanistinis, marinistinis peizažai, natiurmortas, portretas), kita ekspozicijos dalis bus skirta supažindinimui su abstrakčios, didelių formatų akvarelės kūrėjais. Ekspozicijos paįvairinimui bus kviečiami dalyvauti menininkai, akvarelę kūryboje naudojantys netradiciniais būdais.

Bienalės metu numatoma surengti tarptautinę konferenciją ir diskusijas akvarelės aktualijoms buy priligy online aptarti, meistriškumo pamokas visuomenei ir profesionalams su žinomais Lietuvos ir užsienio akvarelininkais.